Ateşten üşüyorum

Yorgunum…  Kendimi çölün ortasında kalmış ve yanında tek gram suyu olmayan biri gibi hissediyorum. Bitkin, yorgun, umutsuz. öyle bir durumdayım ki yüzüm insanlara gülücük saçarken ruhum enkazın altında kalmış gibi.Mutlu ve güzel kelimeler beynimde dolaşırken ellerim benden habersiz cümleler kuruyor. öyle bir durumdayım ki, içim cayır cayır yanarken bedenim bu ateşten üşüyor. bağırıp çağırmak ses tellerim yırtılıncaya kadar çığlık atmak isterken ağzımdan tek kelime çıkıyor YETER

Kendimi kelebek gibi hissediyorum, özgürüm, kanatlarım herkesi kıskandıracak kadar güzel, birçok şiirlerin konusuyum AMA yalnızca 1 günüm var. Nefesim kesilene kadar koşmak istiyorum ama sanki tutsak gibiyim. Bir an duruyorum ve konuşmak istiyorum ama bir bakıyorum çevremdekiler yok olmuş kalanlar ise… Sorun da bu ya kalanlar yok. Ağlamak istiyorum lakin göz yaşlarım tükenmiş gibi.

ÜZÜLME

Yanında kimse yokmuş gibi hissedebilirsin, ya da kimse seni anlamıyormuş gibi. Ama seni her daim anlayacak biri var SEN

Sen enkazın altındayım diyorsun herkes ise beni duyamayacak kadar uzakta belkide onlar uzakta değildir uzakta olmak istiyorlardır. Ve onlar senin yanında olmadıkları için enkazın altında ölümü bekleyemezsin senin yaşamın yine senin ellerinde. Sana senden başkası yardım edemez şu dünyada. Ve sen kendine yardım etmezsen ve ömrünü kendine müebbet cezası verip başkalarının seni kurtarmasını beklersen ömrün parmaklıkların ardında geçer. Sen tek başına bir dünyasın. Vicdanın mahkeme salonundaki hakim, beynin öğretmen ve daha birçok şey. Sen başkalarına değil sana muhtaç. HAYAT BİR OYUN KAZANMAK İÇİN SİL O GÖZ YAŞLARINI VE KALDIĞIN YERDEN DEVAM ET.

Hani diyorsun ya sen ateşin içinde üşüyorum diye ATEŞİ SÖNDÜRMEYE NE DERSİN ?

HELEN YETİŞ

 

Reklamlar

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. deniz dedi ki:

    Uzun zamandır yazılarınızı okuyorum. Kesinlikle haklısın başarmak için birilerine ihtiyacımız yok. Kimse bize inanmasa da biz kendimize inanmalıyız.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s